MICHAŁ ASMAN - Twój Osobisty Doradca Finansowy
Michał Asman - jestem autorem wielu artykułów finansowych na łamach Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej oraz Gazety Prawnej. Udzielałem również bezpłatnych porad finansowych na targach budowlanych na stoisku Rzeczpospolitej dla jej czytelników, oraz dla Gazety Wyborczej. Jestem prekursorem, który wprowadził sposób porównywania kredytów walutowych ze złotowym. Ten sposób praktykuje już od listopada 1999r. Wielokrotnie udzielałem wypowiedzi na temat kursów walut dla Wiadomości TVP w 2003 i 2004 r.- dla przypomnienia wielu ekonomistów w programach telewizyjnych i nie tylko uważało że kursy jeszcze wzrosną do ponad 5 zł za Euro i tak się utrzymają namawiali wówczas kredytobiorców do przewalutowań, wówczas byłem jedynym w Polsce który twierdził inaczej. Radziłem wtedy żeby nie panikować i normalnie spłacać raty.

Posiadam szeroki wachlarz usług, ale skupiam się na ogólnie pojętym,niezależnym doradztwie finansowym. Długoletnie doświadczenie pozwoliło mi na stworzenie kompleksowej oferty w zakresie finansów. Można w niej znaleźć usługę doradztwa inwestycyjnego, walutowego oraz kredytowego. Oferuję pomoc wuzyskaniu kredytu i doradztwo w zakresie jego efektywnej spłaty. Jednocześnie jestem gotów podjąć się negocjacji z instytucjami finansowymi. Świadczę również konsultacje w dziedzinie zarządzania zgromadzonymi środkami finansowymi. Poddaję także szczegółowej analizie konkretne oferty. W ostatnim okresie bardzo często mam do czynienia z klientami, którzy zaciągnęli kredyty czy pożyczki w których ukryte są bardzo wysokie koszty.


Jakie nasuwają się moje refleksje po tych kilkunastu latach doświadczeńna rynku finansowym?

Bardzo często podejmowane są zbyt pochopne decyzje dotyczące własnej wieloletniej przyszłości finansowej. Na przykład po falach spadków na giełdzie czy w trakcie kryzysu gospodarczego ludzie nagle wycofują swoje oszczędnościnp. w funduszach inwestycyjnych lub też kasują je tylko po to, żeby nadpłacić zaciągnięty kredyt. To się z reguły nie opłaca. Wielokrotnie udało mi się powstrzymać wiele osób przed groźnymi w skutkach działaniami. Jedna z moich klientek chciała wyciągnąć swoje oszczędności w kwocie 140 000, kiedy następowały największe spadki. Na szczęście udało mi się ją od tego odwieść.Dzięki temu przez półtora roku zgromadziła kapitał ponad 220 000 zł. Inny klient dążył do przewalutowania kredytu, dzięki mojej interwencji zyskał 80 000zł.

Bardzo często osoby, które mają kilka kredytów złudnie myślą, że jeden kredyt konsolidacyjny to automatycznie niższe koszty. Jest zazwyczaj zupełnie odwrotnie. Staram się tak doradzić, aby moi klienci mieli lepsze warunki spłaty kredytów, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów. To jest możliwe, ale wymaga dobrej analizy oraz znajomości i zastosowania odpowiednich rozwiązań i narzędzi. Poza tym rynek ewoluuje. Banki wyceniane są w zależności od udziału wrynku i giełdzie, dlatego prześcigają się w swoich ofertach finansowych, chcąc mieć jak największy udział w rynku. Nie zawsze jednak to, co oferują, jest dla nas opłacalne. 


Jeśli myslimy o oszczędzaniu to jak już to z głową żeby uniknąć podobnej sytuacji jak ta. W tamtym roku otrzymałem prośbę o pomoc: Chciałbym Pana  zainteresować naszym problem i sytuacją jak nas spotkała z Funduszami Inwestycyjnymi. W dniu 9 listopada. za namową agenta ubezpieczeniowego moja żona podpisała polisy o łącznej kwocie 100 tys. niestety agent nie wyjaśnił nam warunków polis a my nie doczytaliśmy ogólnych warunków i okazało się, że jest to składa regularna i mamy płacić przez 5 lat po 100 tys. a wyjąć te środki po 10 latach. Nie mamy takich środków, aby wpłacić pół miliona przez 5 lat.W ogólnych warunkach umowy jest zapis, że możemy odstąpić od umowy w ciągu 60 dni od dnia podpisania i tak uczyniliśmy przekazaliśmy dokumenty o odstąpieniu agentowi, ale niestety jak się okazało po fakcie on ich nie przesłał w terminie do TU celowo. Dlaczego bo jak się okazało musiał by zwrócić zainkasowana prowizje w wysokości prawdopodobnie 40 000 zł? Teraz towarzystwo, mimo że mamy oświadczenie podpisane przez agenta, że odebrał od nas odstąpienie od umów, nie chce nam oddać naszych pieniędzy, co gorsza twierdzi, że jak nie wpłacimy kolejnej składki 100 tys. złotych to tracimy wszystko. Prosimy Pana o pomoc, może ma Pan pomysł jak odzyskać nasze środki? czytaj więcej


Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych