MICHAŁ ASMAN - Twój Osobisty Doradca Finansowy

Referencje


  www.michalasman.bblog.pl jest jednym z niewielu polecanych przez portal www.kupfranki.pl, który jest serwisem osób spłacających kredyty walutowe.

Frankowicze Nie przewalutowaniu! -Nowe lepsze rozwiązanie

2015-10-18 22:49:24, komentarzy: 0

Moim zdaniem frankowicze powinni nadal spłacać swoje kredyty we frankach szwajcarskich po kursie NBP według wzoru : kurs złotego za euro dzielony przez 1, 5 franka za jedno Euro da nam kurs złotego za CHF po jakim mamy dokonać spłaty rat wyrażonych we frankach szwajcarskich.

W pierwszej kolejności ustalamy kurs złotego za franka szwajcarskiego po kursie złotego za Euro dzieląc go przez kurs 1, 5 franka za euro da nam kurs po którym przeliczalibyśmy spłatę kredytu we frankach szwajcarskich

-kurs sprzedaży Euro 4, 2000 dzielony przez 1,5 EURO/CHF = 2, 80 kurs złotego za franka szwajcarskiego

W długiej kolejności ustalamy kwotę wyrażona w PLN za którą po obecnym kursie mamy kupić franki szwajcarskie po obecnym kursie.

Spłata kredytu we frankach wynosi 300 CHF razy 2, 80 = 840 zł.

W trzeciej kolejności za kwotę 840 zł po obecnym kursie złotego za franka dokonujemy transakcji zakupu CHF. 840 zł dzielimy przez kurs 3, 9137 złotego franka daje nam kwotę 214, 63 CHF, która w ramach rat wpłacamy do banku.

300 CHF minus 214, 63 CHF = 85, 37 CHF

Kwotę brakującą do raty w tym przypadku wyrażoną we frankach szwajcarskich 85, 37 CHF powinien dopłacać bank, w którym mamy kredyt, który powinien zwrócić się o zwrot tego, co dopłacił do SNB gdyż to On ponosi odpowiedzialność za obecny kurs franka gdyż spóźnił się z interwencją. Doprowadzając do tego, że Szwajcarzy ponosiliby koszty wynikające za swoją spóźnioną interwencję mieli by za sobą ta zwanego bata za plecami żeby powrócić do kursu 1,5 CHF za jedno Euro który sami zresztą utrzymywali żeby nie tracić na wymianie handlowej z UE. O wymuszeniu na Szwajcarach bardziej zdecydowanych kroków mówię w wywiadzie dla Onet Biznes "Przez franka nie śpię po nocach" Czytaj cały artykuł na Onet biznes

„Opinia światowa powinna wpłynąć na Szwajcarię. Bo jeśli nikt z tym nic nie zrobi, to będzie jak w latach 70., kiedy frank zyskał na wartości i już na tym poziomie został. Gdy sytuacja się uspokoi, trzeba będzie zmusić Szwajcarów do przywrócenia poprzedniego kursu waluty – mówi.”

To, co zrobili 15 stycznia 2015 miało na celu osłabienia franka a wyszło na odwrót umocnili, co nie skończyło się dla ich gospodarki prawie katastrofą, a natychmiastowa interwencja w celu obrony w granicach 1: 1 za euro kosztowało ich tyle, co by wystarczyło na podwyższenie kursu z 1, 2 na 1, 4 franka szwajcarskiego za jedno euro. Dla przypomnienia swoja decyzje tłumaczyli tym, że uprzedzili wykup euro obligacji przez Centralny Bank Europejski.

Dlaczego zaciągano kredyty we frankach szwajcarskich w Polsce, Hiszpanii, Węgrzech innych państwach:

Kredytobiorcy zaciągali kredyty we frankach szwajcarskich nie dlatego że był on stabilny, bo nigdy nie był, lecz dlatego że Szwajcarzy powiązali swoją walutę z Euro utrzymując go w niskim paśmie wahań 1, 48-1, 58 CHF za Euro żeby nie tracić na wymianie handlowej z UE.

Gdyby szwajcarzy nie spóźnili się z interwencja w obronie kursu 1, 5 CHF za Euro który sami ustalili to uśredniając powinien wynosić 2, 78 zł (4, 1738Euro/PLN dzielony przez 1, 5 EURO/CHF = 2, 78 CHF/PLN) za franka szwajcarskiego przy obecnym kursie 4, 1738 złotego za Euro, a nie jak jest obecnie, że płacimy za niego 3.8540 zł.

Tak więc przez spóźnioną interwencje Szwajcarów płacimy za niego o 1, 70 groszy więcej.

. Szwajcarzy od zawsze manipulują kursem franka do euro 2015-08-12 23:46

Dlaczego mi nikt nie wierzy że od 15 stycznia Szwajcarzy zmienili sposób interwencji który zmienili ze sztywnego utrzymywania kursu 1,2 CHF za Euro w bardziej elastyczny

Proszę przeczytać poniższy artykuł z 12-01-2015 roku jako dowód że mam rację:

SNB may consider changing exchange rate ceiling 12-01-2015 r.

Ernst Baltensperger, a former adviser to the Swiss National Bank (SNB), has said on Sunday that the central bank should consider replacing the Swiss-franc peg to the Euro with a more flexible tie to a currency basket to give the bank more room to manoeuvre.

Baltensperger said in an interview with NZZ am Sonntag that fixing the Swiss franc at 1.20 euros is too rigid and that the SNB should adapt its policy so that it may react more flexibly. Since fixing the Swiss currency in September 2011, the central bank was forced to buy euros to keep the franc at the required level.

The exchange rate ceiling has worked well so far, Baltensperger told the Zurich-based Sunday newspaper. “But it was always clear that it also entailed costs and risk,” he added. He also criticised the tendency of the public to focus too much on the losses on the currency reserves.

Still, in December the SNB had to introduce negative interest rates to defend its exchange rate ceiling with the euro. Falling oil prices, the crash of the Russian rouble and a spending spree by the European Central Bank further increased the franc’s appeal as a safe haven currency.

Now the political pressure is increasing to drop the peg, the central bank advisor said in the interview. There is a danger that the central bank will not be able to reduce its currency reserves quickly enough, and such a peg may lead to undesirable developments that will be difficult to correct, Baltensperger argues in the interview.

Baltensperger suggests pegging the Swiss franc to a currency basket consisting of dollars and euros. Such a basket would allow the central bank to adapt their current policy without making the Swiss franc “overly attractive”. Such a policy would make speculation on the Swiss franc unattractive to currency market adventurers, Baltensperger said.

swissinfo.ch and agencies

Szwajcarzy osłabiają Franka do Euro. 2,8 CHF/PLN? 2015-08-08 01:25

Szwajcarzy podnoszą poprzeczkę Franka do Euro z 1, 04 na ponad 1, 07 CHF za Euro, dlatego teraz mniej płacimy za szwajcarską walutę. Jeśli Szwajcarzy utrzymają tempo osłabiania swojej waluty w stosunku do Euro to wówczas przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich na złote stanie się nie opłacalne dla kredytobiorców

« powrót

Dodaj nowy komentarz


(...)Działa Pan na rynku finansowym ponad 11 lat. Na czym polega Pańska działalność? Jakiego rodzaju usługi oferuje pan swoim klientom?

Posiadam szeroki wachlarz usług, ale skupiam się na ogólnie pojętym, niezależnym doradztwie finansowym. Długoletnie doświadczenie pozwoliło mi na stworzenie kompleksowej oferty w zakresie finansów. Można w niej znaleźć usługę doradztwa inwestycyjnego, walutowego oraz kredytowego.
Oferuję pomoc w uzyskaniu kredytu i doradztwo w zakresie jego efektywnej spłaty. Jednocześnie jestem gotów podjąć się negocjacji z instytucjami finansowymi. Świadczę również konsultacje w dziedzinie zarządzania zgromadzonymi środkami finansowymi. Korzystając z moich porad można zyskać od kilku tysięcy do nawet wielu milionów złotych a
klienci coraz częściej to doceniają. Poddaję także szczegółowej analizie konkretne oferty, z którymi przychodzą do mnie klienci i pomagam w wyborze. W ostatnim okresie bardzo często mam do czynienia z klientami, którzy zaciągnęli kredyty czy pożyczki w których ukryte są bardzo wysokie koszty.....
"Mówisz Mosz "Czy powinniśmy jak najszybciej przyjąć euro? Adwersarzami są Sergiusz Najar (były wiceminister infrastruktury oraz spraw zagranicznych) oraz dr Bogusław Grabowski (były członek Rady Polityki Pieniężnej) Kurs 3,5 zł. za Euro najlepszy dla Polskiej gospodarki.( michalasman.bblog.pl)

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych