MICHAŁ ASMAN - Twój Osobisty Doradca Finansowy

Referencje


  www.michalasman.bblog.pl jest jednym z niewielu polecanych przez portal www.kupfranki.pl, który jest serwisem osób spłacających kredyty walutowe.

Szwajcarzy osłabiają Franka do Euro. 2,8 CHF/PLN?

2015-08-17 23:25:04, komentarzy: 0

Szwajcarzy podnoszą poprzeczkę Franka do Euro z 1, 04 na ponad 1, 07 CHF za Euro, dlatego teraz mniej płacimy za szwajcarską walutę. Jeśli Szwajcarzy utrzymają tempo osłabiania swojej waluty w stosunku do Euro to wówczas przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich na złote stanie się nie opłacalne dla kredytobiorców.

 Może w końcu wreszcie po ponad pół roku zaczynie się sprawdzać wypowiedź Jean-Pierre Danthine, który powiedział w wywiadzie 27 stycznia 2015 r. dla  dziennika Tribune de Geneve:

 „. Jesteśmy całkowicie przygotowani do interwencji na rynku walutowym, ale trzymamy nasze karty pod stołem”
 
 

 Gdyby Szwajcarzy nie spóźnili się z interwencja w obronie kursu 1, 5 CHF za  Euro  który sami ustalili to uśredniając powinien wynosić 2, 78 zł (4, 1738Euro/PLN dzielony przez 1, 5 EURO/CHF = 2, 78 CHF/PLN) za franka szwajcarskiego, a nie jak jest obecnie. więcej

 

 Pamiętajmy, że istnieje coś takiego jak proporcjonalność. To ile płacimy za franka szwajcarskiego zależy wyłącznie od kursu naszej waluty do Euro oraz od aktualnego kursu na parze EUR/CHF. Jak złoty zyskuje lub traci na wartości do euro to tak samo proporcjonalnie traci i zyskuje na wartości do franka szwajcarskiego w zależności od jego kursu do Euro.

 
Wzór kursu

Euro/PLN 4,18349 dzielony przez kurs EURO/CHF 1,07876= 3,87806 kurs CHF/PLN taki jak w tabelce z dnia 07-08-2015r.

Kurs z 07-08-2015

Kursy 23-06-2015

 

Kurs EURO/PLN 4, 16223 dzielone przez kurs EUR/CHF 1, 04336 = 3, 98925 kurs CHF/PLN taki jak w tabelce z dnia 23-06-2015

 

Jeśli kurs za Euro będzie 4, 20 zł to wówczas za franka będziemy płacić:

4, 0385 przy kursie 1, 04 CHF za Euro

3, 9623 przy kursie 1, 06 CHF za Euro

3, 8182 przy kursie 1, 10 CHF za Euro

3, 35 przy kursie 1, 2 CHF za Euro

3, 1111 zł przy kursie 1, 35  CHF za Euro

2, 80 zł przy kursie 1, 5 CHF za Euro

 

Jeśli kurs za Euro będzie 4 zł to wówczas za franka będziemy płacić:

3, 8462 przy kursie 1,04 CHF za Euro

3, 7736 przy kursie 1,06 CHF za Euro

3,6364 przy kursie 1,10 CHF za Euro

3, 33 przy kursie 1, 2 CHF za Euro

2, 96 zł przy kursie 1, 35  CHF za Euro

2, 67 zł przy kursie 1, 5 CHF za Euro

Jeśli kurs za Euro będzie 3, 8 zł to wówczas za franka będziemy płacić:

3, 6538 przy kursie 1,04 CHF za Euro

3, 5849 przy kursie 1,06 CHF za Euro

3, 16 przy kursie 1, 2 CHF za Euro,

2, 81 zł przy kursie 1, 35 CHF za Euro

2, 53 przy kursie 1, 5 CHF za Euro

 

Belka: frank może się osłabić; ostrożnie z przewalutowaniem wpis z dnia 2015-07-22

Zgadzam się z tym, co mówi prezes NBP Marek Belka, gdyż potwierdza to moje prognozy kursu franka szwajcarskiego które by się już dawno sprawdziły gdyby nie ich interwencje. W nieskończoność nie mogą tak sobie drukować i wcześniej czy później musi im to pęknąć, a wówczas frank straci na wartości i znów będziemy za niego płacić w granicach 2,76 przy kursie 4,15 złotego za Euro.

Frank szwajcarski może się osłabić; bo "mamy na franku bańkę spekulacyjną" – uważa prezes NBP Marek Belka. Pomysły przewalutowania kredytów mogą destabilizować banki, a prawie połowa banków w naszym kraju jest polska i to Polska będzie musiała płacić za ich ewentualne kłopoty – mówi.

"Jak to jest możliwe, żeby tak malutka gospodarka (czyli szwajcarska – PAP), znacznie mniejsza od polskiej, była podstawą jednej z najważniejszych walut świata?" – zawracał uwagę szef NBP. "Przecież, żeby utrzymać kurs waluty, Bank Szwajcarii musiał w pewnym momencie drukować chyba 60 mld franków szwajcarskich miesięcznie. Kiedyś ta bańka może pęknąć. Ja nie wiem, czy pęknie i kiedy pęknie, ale może się okazać, że ten frank szwajcarski (...) może się osłabić. Wtedy ci kredytobiorcy, którym dzisiaj nakażemy przewalutować (kredyt) na złote, przyjdą i powiedzą: znów żeście nas oszukali. Raz jak żeście nas wpuścili we franki i raz, jak żeście nas wpuścili w złotówki. Cholera. Niedobrze" – tłumaczył prezes banku centralnego. źródło onet biznes

 

Zgadzam się z tym, co mówi prezes NBP Marek Belka, gdyż potwierdza to moje prognozy kursu franka szwajcarskiego. więcej

 
 
 

Już niedługo frank szwajcarski będzie 30% tańszy? (20-01-2015)Umocnienie się franka do euro jest jednak kontrowane przez Szwajcarów. Najpierw musiał dużo zyskać żeby później więcej stracić, a to powinno odstraszyć inwestorów. Jaki więc będzie ich kolejny ruch w obronie własnej gospodarki !

Mam odpowiedź:

Chociaż jeśli zamierzają tak interweniować jak mówi  Jean-Pierre Danthine to daje szanse że zwiększy się ryzyko inwestowania w szwajcarską walutę na giełdzie forex co powinno wpłynąć na jej osłabienie.

„. Jesteśmy całkowicie przygotowani do interwencji na rynku walutowym, ale trzymamy nasze karty pod stołem ", Jean-Pierre Danthine powiedział w wywiadzie 27 stycznia 2015 r.dla  dziennika Tribune de Geneve.

  Wprowadzając takie rozwiązanie to nie kredytobiorcy lecz wszyscy CI co inwestują w Szwajcarską walutę powinni czuć zagrożenie utraty swoich środków !

 

  Dlaczego Szwajcarzy manipulują kursem swojej waluty do euro?

Ponad 50% jej PKB jest w strefie Euro, dlatego od zawsze manipulowali kursem utrzymując go w niskim paśmie wahań około 1, 5 CHF za euro i tak zostali przy swojej walucie tylko na papierze, a teraz przez spóźnioną interwencję całkowicie usztywnili kurs 1, 20-1, 22 franka za Euro. 15 stycznia 2015 nagle go uwolnili, ale tylko na parę sekund bo inaczej by zbankrutowali.

 

 (..)
Zawsze uważałem, że Szwajcarzy nigdy nie odpuszczą swojej waluty. Ale kto się spodziewał, że po kryzysie finansowym nastąpi konflikt na Ukrainie? Albo że Rosja będzie miała problemy? Ja się nie spodziewałem. Ekonomiści się nie spodziewali. Banki również. Gdybym wiedział, że Szwajcarzy odpuszczą walutę, nie pozwoliłbym brać kredytów we frankach – tłumaczy się.(..)

Opinia światowa powinna wpłynąć na Szwajcarię. Bo jeśli nikt z tym nic nie zrobi, to będzie jak w latach 70., kiedy frank zyskał na wartości i już na tym poziomie został. Gdy sytuacja się uspokoi, trzeba będzie zmusić Szwajcarów do przywrócenia poprzedniego kursu waluty – mówi.

- A tak naprawdę, za tą sprawą nie stoją banki, tylko agencje rankingowe i rynki walutowe. Bo to one manipulują rynkiem. Teraz przeczytałem, że przez wahania kursu franka zwiększyła się liczba transakcji, czyli kłopoty waluty przyciągnęły inwestorów.(..)
"Przez franka nie śpię po nocach"Czytaj cały artykuł na Onet biznes
« powrót

Dodaj nowy komentarz


(...)Działa Pan na rynku finansowym ponad 11 lat. Na czym polega Pańska działalność? Jakiego rodzaju usługi oferuje pan swoim klientom?

Posiadam szeroki wachlarz usług, ale skupiam się na ogólnie pojętym, niezależnym doradztwie finansowym. Długoletnie doświadczenie pozwoliło mi na stworzenie kompleksowej oferty w zakresie finansów. Można w niej znaleźć usługę doradztwa inwestycyjnego, walutowego oraz kredytowego.
Oferuję pomoc w uzyskaniu kredytu i doradztwo w zakresie jego efektywnej spłaty. Jednocześnie jestem gotów podjąć się negocjacji z instytucjami finansowymi. Świadczę również konsultacje w dziedzinie zarządzania zgromadzonymi środkami finansowymi. Korzystając z moich porad można zyskać od kilku tysięcy do nawet wielu milionów złotych a
klienci coraz częściej to doceniają. Poddaję także szczegółowej analizie konkretne oferty, z którymi przychodzą do mnie klienci i pomagam w wyborze. W ostatnim okresie bardzo często mam do czynienia z klientami, którzy zaciągnęli kredyty czy pożyczki w których ukryte są bardzo wysokie koszty.....
"Mówisz Mosz "Czy powinniśmy jak najszybciej przyjąć euro? Adwersarzami są Sergiusz Najar (były wiceminister infrastruktury oraz spraw zagranicznych) oraz dr Bogusław Grabowski (były członek Rady Polityki Pieniężnej) Kurs 3,5 zł. za Euro najlepszy dla Polskiej gospodarki.( michalasman.bblog.pl)

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych