MICHAŁ ASMAN - Twój Osobisty Doradca Finansowy

Referencje


  www.michalasman.bblog.pl jest jednym z niewielu polecanych przez portal www.kupfranki.pl, który jest serwisem osób spłacających kredyty walutowe.

Bank centralny Szwajcarii zrezygnował z obrony kursu franka ?

2015-01-20 23:13:23, komentarzy: 0

Szwajcarom skończyły się środki, dlatego SNB odpuścił z wprowadzonym limitem 1, 2 franka za Euro. Szwajcarii grozi bankructwo  główne indeksy na dużym minusie.

 Konflikty na Świecie, Ukrainie oraz z kursem rubla powodują iż frank szwajcarski staje się jedną z najbardziej niebezpiecznych walut świata dla tych co trzymają w tej walucie swoje oszczędności gdyż grozi im deflacja. Szwajcarom zabrakło środków, jakie wydają w celu obrony kursu na niezmiennym poziomie 1, 20 CHF.  

 Jeśli kurs franka nie wróci do wahań w granicach 1,2  za Euro tylko będzie się umacniał ,  to by oznaczało bankructwo dla ich gospodarki jaki wszystkich tych co trzymają w niej swoje oszczędności, gdyż po ogłoszeniu bankructwa kurs franka szwajcarskiego do euro byłby w granicach 4 CHF za Euro.  Wówczas przy takim kursie płacilibyśmy 1,05 zł ( Kurs złotego za Euro 4,2 zł  dzielony przez 4 CHF za euro) za jednego franka szwajcarskiego.

           15-01-2014 Główne indeksy w Szwajcarii

 

 
Szwajcaria nie może być nietykalna!Kiedy będzie pozew!  2014-12-11

 Dlaczego zaciągano kredyty we frankach szwajcarskich w Polsce, Hiszpanii, Węgrzech innych państwach:

Kredytobiorcy zaciągali kredyty we frankach szwajcarskich nie dlatego że był on stabilny, bo nigdy nie był, lecz dlatego ponieważ Szwajcarzy powiązali swoją walutę z Euro utrzymując go w niskim paśmie wahań 1,48-1, 58 CHF za Euro żeby nie tracić na wymianie handlowej z UE.


 
 

Konflikty na Świecie oraz na Ukrainie powodują iż frank szwajcarski staje się jedną z najbardziej niebezpiecznych walut świata dla tych co trzymają w tej walucie swoje oszczędności. W każdej chwili może zabraknąć Szwajcarom środków, jakie wydają w celu obrony kursu na niezmiennym poziomie 1, 20 CHF za Euro po przez dodrukowanie nieograniczonej ilości franka szwajcarskiego żeby zamienić go na Euro.  

To nie kredytobiorcy lecz wszyscy CI co inwestują w Szwajcarską walutę powinni czuć zagrożenie utraty nawet 70% swoich oszczędności.

To bzdurne stwierdzenie, że frank szwajcarski jest tz. „bezpieczne schronienie" jest już dużym problemem dla gospodarki szwajcarskiej. Problem jest już tak duży, że tysiące firm stoi w obliczu bankructwa, że aż ministrowie gabinetu przerwali swój urlop w celu omówienia problemu, jakim jest silny frank

 
 
 
 
 

Decyzja SNB zaskoczyła nawet szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde, która w wywiadzie dla Reutera powiedziała, że jest nieco zdumiona tym, iż szef SNB nie skontaktował się z nią w tej sprawie. Dodała, że ponieważ tego nie wie, ma więc tylko nadzieję, iż SNB skomunikował się z innymi bankami centralnymi. Odmówiła jednak skomentowania samej decyzji.

Economist przypomina, że notowania walut w ciągu dnia nie zmieniają się o więcej jak 2 do 3 proc., a i to jest znaczna różnica. Aprecjacja o 20-30 proc. to zjawisko prawie bez precedensu - pisze gazeta. Ale to się właśnie zdarzyło, gdy SNB uwolnił kurs franka. Po takim ruchu fala uderzeniowa przejdzie przez całą gospodarkę - prognozuje brytyjski dziennik.
 
Bank JP Morgan wydał komunikat, w którym zauważa, że decyzja SNB może pociągnąć za sobą zdecydowanie za dużą zmienność na rynku oraz wywindowanie franka znacznie powyżej wartości fundamentalnej.
 
Francuski dziennik finansowy Les Echos wyjaśnia, że wyjątkowo duża zmienność na rynku nieuchronnie powoduje straty, ponieważ modele zarządzania ryzykiem są czasem niewystarczające.
Według londyńskiej firmy analitycznej Capital Economics, cytowanej przez Les Echos, bank Szwajcarii będzie zapewne szybko zmuszony do interwencji, by uniemożliwić szybką aprecjację waluty w stosunku do euro.

 Portal Citiwire zasięgnął opinii specjalistów od inwestycji obeznanych ze szwajcarskim rynkiem; większość z nich krytykuje uwolnienie waluty w mocnych słowach.

Decyzja SNB jest nieodpowiedzialna i została podjęta przez teoretyków, którzy nie mają pojęcia o tym, jak to wpłynie na rynki - powiedział szef firmy Michael&Cortesi, Franco Cortesi. Uderzy to mocno w wiele firm, które podpisały kontrakty, zakładając, że kurs franka nie przekroczy 1,2 euro - dodał. Inny menedżer, Mark Dowding, uważa, że zmiana ta źle się odbije na krajach unijnych spoza strefy euro.

Financial Times cytuje firmę Alpari, która przewiduje, że reakcja na tę decyzję będzie odczuwalna bardzo daleko i spowoduje zawirowania nie tylko na rynkach walutowych, ale też rynkach akcji. źródło Money.pl

Dziennik „Sueddeutsche Zeitung” zauważa, że prawie nigdy nie zdarza się, aby jakaś waluta podrożała tak mocno w tak krótkim czasie. Jak czytamy, próba uwolnienia kursu franka od euro została przeprowadzona niefachowo i będzie miała poważne konsekwencje. Zwłaszcza dla samej Szwajcarii i tamtejszych eksporterów, których towary mogą stać się zagranicą nieopłacalne. (16-01-2015 wp.pl)

 

Tak tłumaczą swoją decyzję:

 Swiss National Bank scraps exchange rate ceiling  z dn.15-01-2014

The Swiss National Bank (SNB) has lifted the minimum exchange rate of CHF1.20 per euro, introduced in September 2011. The decision caught markets by surprise and caused the Swiss stock market to plunge.


Exports and tourism

Switzerland has an export-oriented economy, and Thursday's decision has led many industry bodies and unions to be highly critical.

The Swiss Business Federation, economiesuisse said in a statement there was a danger that if the Swiss currency stayed at such a high level, “the export industry and tourism would not be able to adapt to the new currency conditions within an acceptable amount of time”.

It continued that companies or industry branches that had relied on the franc being pegged to the euro "in order to stay competitive", would now have to shut shop and give up the fight. On top of this, cross-border shopping would be “more attractive than ever”.

The  Swiss Employers’ Association said that the move by the SNB “increased uncertainty for employers” as it was unclear what effect the removal of the cap on the franc would have on the employment market, though they expected to see an impact. They also criticised the timing, adding that employers are already “under severe pressure” due to the pending implementation of a public vote last year in favour of limiting immigration to Switzerland.

Trade union federation Travail Suisse said it feared that jobs would be slashed if the franc is allowed uncontrolled appreciation. “That has to be stopped – by all possible means,” they added.

The Swiss Tourism Association said the decision was “difficult to stomach“, stating in a press release on Thursday that for tourists” Switzerland is already expensive, and will now be even more so”. It added that the risk visitors will go to other countries instead of Switzerland had increased.

Stock market hit

Frantic foreign exchange trading after the Swiss National Bank scrapped its euro cap on the franc took $100 billion off the value of Switzerland's blue-chips on Thursday, putting them on track for their biggest one-day fall in at least 25 years. 

 

swissinfo.ch and agencies
« powrót

Dodaj nowy komentarz


(...)Działa Pan na rynku finansowym ponad 11 lat. Na czym polega Pańska działalność? Jakiego rodzaju usługi oferuje pan swoim klientom?

Posiadam szeroki wachlarz usług, ale skupiam się na ogólnie pojętym, niezależnym doradztwie finansowym. Długoletnie doświadczenie pozwoliło mi na stworzenie kompleksowej oferty w zakresie finansów. Można w niej znaleźć usługę doradztwa inwestycyjnego, walutowego oraz kredytowego.
Oferuję pomoc w uzyskaniu kredytu i doradztwo w zakresie jego efektywnej spłaty. Jednocześnie jestem gotów podjąć się negocjacji z instytucjami finansowymi. Świadczę również konsultacje w dziedzinie zarządzania zgromadzonymi środkami finansowymi. Korzystając z moich porad można zyskać od kilku tysięcy do nawet wielu milionów złotych a
klienci coraz częściej to doceniają. Poddaję także szczegółowej analizie konkretne oferty, z którymi przychodzą do mnie klienci i pomagam w wyborze. W ostatnim okresie bardzo często mam do czynienia z klientami, którzy zaciągnęli kredyty czy pożyczki w których ukryte są bardzo wysokie koszty.....
"Mówisz Mosz "Czy powinniśmy jak najszybciej przyjąć euro? Adwersarzami są Sergiusz Najar (były wiceminister infrastruktury oraz spraw zagranicznych) oraz dr Bogusław Grabowski (były członek Rady Polityki Pieniężnej) Kurs 3,5 zł. za Euro najlepszy dla Polskiej gospodarki.( michalasman.bblog.pl)

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych