MICHAŁ ASMAN - Twój Osobisty Doradca Finansowy

Referencje


  www.michalasman.bblog.pl jest jednym z niewielu polecanych przez portal www.kupfranki.pl, który jest serwisem osób spłacających kredyty walutowe.

Szwajcarzy od zawsze manipulują kursem franka do euro

2015-08-17 23:25:42, komentarzy: 0

Szwajcarzy od zawsze manipulują kursem franka i przez ich spóźnioną interwencje która powinna być już w 2009 roku płacimy za niego o 1,08 złotego więcej. Moim zdaniem to Szwajcarzy powinni dopłacać do rat kredytowych kredytów we frankach szwajcarskich gdyż to oni odpowiadają za jego kurs.

 Dlaczego mi nikt nie wierzy że od 15 stycznia Szwajcarzy zmienili sposób interwencji który zmienili  ze sztywnego utrzymywania kursu 1,2 CHF za Euro w bardziej elastyczny

Proszę przeczytać poniższy artykuł z 12-01-2015 roku jako dowód że mam rację:


SNB may consider changing exchange rate ceiling 12-01-2015 r.

Ernst Baltensperger, a former adviser to the Swiss National Bank (SNB), has said on Sunday that the central bank should consider replacing the Swiss-franc peg to the Euro with a more flexible tie to a currency basket to give the bank more room to manoeuvre.

Baltensperger said in an interview with NZZ am Sonntag that fixing the Swiss franc at 1.20 euros is too rigid and that the SNB should adapt its policy so that it may react more flexibly. Since fixing the Swiss currency in September 2011, the central bank was forced to buy euros to keep the franc at the required level.

The exchange rate ceiling has worked well so far, Baltensperger told the Zurich-based Sunday newspaper. “But it was always clear that it also entailed costs and risk,” he added. He also criticised the tendency of the public to focus too much on the losses on the currency reserves. 

Still, in December the SNB had to introduce negative interest rates to defend its exchange rate ceiling with the euro. Falling oil prices, the crash of the Russian rouble and a spending spree by the European Central Bank further increased the franc’s appeal as a safe haven currency.

Now the political pressure is increasing to drop the peg, the central bank advisor said in the interview. There is a danger that the central bank will not be able to reduce its currency reserves quickly enough, and such a peg may lead to undesirable developments that will be difficult to correct, Baltensperger argues in the interview.

Baltensperger suggests pegging the Swiss franc to a currency basket consisting of dollars and euros. Such a basket would allow the central bank to adapt their current policy without making the Swiss franc “overly attractive”. Such a policy would make speculation on the Swiss franc unattractive to currency market adventurers, Baltensperger said. 

swissinfo.ch and agencies

 

 

Przez ich spóźnioną interwencję kredytobiorcy przepłacają aż 70 groszy na jednym franku szwajcarskim.

 Bank nie może być nietykalny źródło onet.pl

Domagamy się, aby Bank zwrócił nam tylko tę część swojego zysku, którą osiągnął naszym O co właściwie Państwo walczycie?

O odebranie Bankowi Millennium części zysków, które osiągnął naszym kosztem w bezprawny sposób. Czynił to przy pomocy klauzul niedozwolonych, które umieścił w umowach kredytów.

Na czym polegały praktyki, które kwestionujecie?

Bank przeliczał kredyty indeksowane do franka szwajcarskiego według kursów wyznaczonych przez własne tabele kursowe. (…)źródło onet.pl

-O ile Banki mogłyby zawyżać kurs 4 czy 5 groszy na jednym franku, a to jest tyle co nic biorąc pod uwagę ile kredytobiorcy przepłacają przez spóźnioną interwencję SNB, a jest to aż 70 groszy więcej na jednym franku szwajcarskim.

Pozew zbiorowy powinien więc być skierowany nie przeciwko bankom, lecz przeciwko SNB, który spóźnił się z interwencją.

 Dlaczego zaciągano kredyty we frankach szwajcarskich w Polsce, Hiszpanii, Węgrzech innych państwach:

Kredytobiorcy zaciągali kredyty we frankach szwajcarskich nie dlatego że był on stabilny, bo nigdy nie był, lecz dlatego że Szwajcarzy powiązali swoją walutę z Euro utrzymując go w niskim paśmie wahań 1,48-1, 58 CHF za Euro żeby nie tracić na wymianie handlowej z UE.

 
 

Gdyby szwajcarzy nie spóźnili się z interwencja w obronie kursu 1, 5 CHF za  Euro  który sami ustalili to uśredniając powinien wynosić 2, 78 zł (4, 1738Euro/PLN dzielony przez 1, 5 EURO/CHF = 2, 78 CHF/PLN) za franka szwajcarskiego przy obecnym kursie 4, 1738 złotego za Euro, a nie jak jest obecnie że płacimy za niego 3.8540 zł.

 Tak więc przez spóźnioną interwencje Szwajcarów płacimy za niego o 70 groszy więcej.


Saving the franc

Investors flocked to the safe haven franc following the 2008 financial crisis and subsequent global recession and eurozone crisis.

In October 2007, SFr1.67 bought a single euro but as this rate rapidly sank below the SFr1.50 mark, the price of Swiss goods sold abroad soared.

Faced with an uncontrollably appreciating franc that threatened deflation and harmed exporters and the domestic tourism industry, the central bank decided in 2009 to buy up large quantities of euros.

Foreign currency holdings rose from SFr47.5 billion in 2008 to just under SFr95 billion by the end of 2009.

A second buying spree in 2010 saw reserves escalate dramatically to SFr204 billion.

But the forex intervention came at a steep SFr26.5 billion loss, resulting in an overall loss of SFr19.2 billion for the central bank at the end of 2010.

With the franc threatening to hit parity with the euro in August 2011 (reaching SFr1.04 on August 11), the SNB starting printing more money in huge quantities (an extra SFr170 billion was pumped into the markets in two weeks).

The measure only partially helped the situation, forcing the SNB to announce on September 6 that it would react against the “massive overvaluation” of the franc by enforcing an exchange rate floor of SFr1.20 against the euro.

The central bank stated that it would “no longer tolerate” an exchange rate below this

 

Mocny Frank –Szwajcaria obawia się bankructwa!

 Dlaczego Szwajcarzy manipulują kursem swojej waluty do euro?

Ponad 50% jej PKB jest w strefie Euro, dlatego od zawsze manipulowali kursem utrzymując go w niskim paśmie wahań około 1, 5 CHF za euro i tak zostali przy swojej walucie tylko na papierze, a teraz przez spóźnioną interwencję całkowicie usztywnili kurs 1, 20-1, 22 franka za Euro, który do 15-01-2015 nic się nie zmienił.

 (..)

Zawsze uważałem, że Szwajcarzy nigdy nie odpuszczą swojej waluty. Ale kto się spodziewał, że po kryzysie finansowym nastąpi konflikt na Ukrainie? Albo że Rosja będzie miała problemy? Ja się nie spodziewałem. Ekonomiści się nie spodziewali. Banki również. Gdybym wiedział, że Szwajcarzy odpuszczą walutę, nie pozwoliłbym brać kredytów we frankach – tłumaczy się.(..)

Opinia światowa powinna wpłynąć na Szwajcarię. Bo jeśli nikt z tym nic nie zrobi, to będzie jak w latach 70., kiedy frank zyskał na wartości i już na tym poziomie został. Gdy sytuacja się uspokoi, trzeba będzie zmusić Szwajcarów do przywrócenia poprzedniego kursu waluty – mówi.

- A tak naprawdę, za tą sprawą nie stoją banki, tylko agencje rankingowe i rynki walutowe. Bo to one manipulują rynkiem. Teraz przeczytałem, że przez wahania kursu franka zwiększyła się liczba transakcji, czyli kłopoty waluty przyciągnęły inwestorów.(..)

"Przez franka nie śpię po nocach" Czytaj cały artykuł na Onet biznes

 
 

Pamiętajmy, że istnieje coś takiego jak proporcjonalność. To ile płacimy za franka szwajcarskiego zależy wyłącznie od kursu naszej waluty do Euro oraz od aktualnego kursu na parze EUR/CHF. Jak złoty zyskuje lub traci na wartości do euro to tak samo proporcjonalnie traci i zyskuje na wartości do franka szwajcarskiego w zależności od jego kursu do Euro.


 Wzór kursu

Euro/PLN 4,18349 dzielony przez kurs EURO/CHF 1,07876= 3,87806 kurs CHF/PLN taki jak w tabelce z dnia 07-08-2015r.

Kurs z 07-08-2015

Kursy 23-06-2015

 

Kurs EURO/PLN 4, 16223 dzielone przez kurs EUR/CHF 1, 04336 = 3, 98925 kurs CHF/PLN taki jak w tabelce z dnia 23-06-2015

 

Jeśli kurs za Euro będzie 4, 20 zł to wówczas za franka będziemy płacić:

4, 0385 przy kursie 1, 04 CHF za Euro
3, 9623 przy kursie 1, 06 CHF za Euro
3, 8182 przy kursie 1, 10 CHF za Euro
3, 35 przy kursie 1, 2 CHF za Euro
3, 1111 zł przy kursie 1, 35  CHF za Euro
2, 80 zł przy kursie 1, 5 CHF za Euro
 

Jeśli kurs za Euro będzie 4 zł to wówczas za franka będziemy płacić:

3, 8462 przy kursie 1,04 CHF za Euro
3, 7736 przy kursie 1,06 CHF za Euro
3,6364 przy kursie 1,10 CHF za Euro
3, 33 przy kursie 1, 2 CHF za Euro
2, 96 zł przy kursie 1, 35  CHF za Euro
2, 67 zł przy kursie 1, 5 CHF za Euro

Jeśli kurs za Euro będzie 3, 8 zł to wówczas za franka będziemy płacić:

3, 6538 przy kursie 1,04 CHF za Euro
3, 5849 przy kursie 1,06 CHF za Euro
3, 16 przy kursie 1, 2 CHF za Euro,
2, 81 zł przy kursie 1, 35 CHF za Euro

2, 53 przy kursie 1, 5 CHF za Euro

 
 

Szwajcarzy podnoszą poprzeczkę Franka do Euro z 1, 04 na ponad 1, 07 CHF za Euro, dlatego teraz mniej płacimy za szwajcarską walutę. Jeśli Szwajcarzy utrzymają tempo osłabiania swojej waluty w stosunku do Euro to wówczas przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich na złote stanie się nie opłacalne dla kredytobiorców.

« powrót

Dodaj nowy komentarz


(...)Działa Pan na rynku finansowym ponad 11 lat. Na czym polega Pańska działalność? Jakiego rodzaju usługi oferuje pan swoim klientom?

Posiadam szeroki wachlarz usług, ale skupiam się na ogólnie pojętym, niezależnym doradztwie finansowym. Długoletnie doświadczenie pozwoliło mi na stworzenie kompleksowej oferty w zakresie finansów. Można w niej znaleźć usługę doradztwa inwestycyjnego, walutowego oraz kredytowego.
Oferuję pomoc w uzyskaniu kredytu i doradztwo w zakresie jego efektywnej spłaty. Jednocześnie jestem gotów podjąć się negocjacji z instytucjami finansowymi. Świadczę również konsultacje w dziedzinie zarządzania zgromadzonymi środkami finansowymi. Korzystając z moich porad można zyskać od kilku tysięcy do nawet wielu milionów złotych a
klienci coraz częściej to doceniają. Poddaję także szczegółowej analizie konkretne oferty, z którymi przychodzą do mnie klienci i pomagam w wyborze. W ostatnim okresie bardzo często mam do czynienia z klientami, którzy zaciągnęli kredyty czy pożyczki w których ukryte są bardzo wysokie koszty.....
"Mówisz Mosz "Czy powinniśmy jak najszybciej przyjąć euro? Adwersarzami są Sergiusz Najar (były wiceminister infrastruktury oraz spraw zagranicznych) oraz dr Bogusław Grabowski (były członek Rady Polityki Pieniężnej) Kurs 3,5 zł. za Euro najlepszy dla Polskiej gospodarki.( michalasman.bblog.pl)

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych