MICHAŁ ASMAN - Twój Osobisty Doradca Finansowy

Referencje


  www.michalasman.bblog.pl jest jednym z niewielu polecanych przez portal www.kupfranki.pl, który jest serwisem osób spłacających kredyty walutowe.

Szwajcaria nie może być nietykalna!Kiedy będzie pozew!

2015-01-20 23:12:02, komentarzy: 0

Przez ich spóźnioną interwencję kredytobiorcy przepłacają aż 70 groszy na jednym franku szwajcarskim.

 Bank nie może być nietykalny źródło onet.pl

Domagamy się, aby Bank zwrócił nam tylko tę część swojego zysku, którą osiągnął naszym O co właściwie Państwo walczycie?

O odebranie Bankowi Millennium części zysków, które osiągnął naszym kosztem w bezprawny sposób. Czynił to przy pomocy klauzul niedozwolonych, które umieścił w umowach kredytów.

Na czym polegały praktyki, które kwestionujecie?

Bank przeliczał kredyty indeksowane do franka szwajcarskiego według kursów wyznaczonych przez własne tabele kursowe. (…)źródło onet.pl

-O ile Banki mogłyby zawyżać kurs 4 czy 5 groszy na jednym franku, a to jest tyle co nic biorąc pod uwagę ile kredytobiorcy przepłacają przez spóźnioną interwencję SNB, a jest to aż 70 groszy więcej na jednym franku szwajcarskim.

Pozew zbiorowy powinien więc być skierowany nie przeciwko bankom, lecz przeciwko SNB, który spóźnił się z interwencją.

 Dlaczego zaciągano kredyty we frankach szwajcarskich w Polsce, Hiszpanii, Węgrzech innych państwach:

Kredytobiorcy zaciągali kredyty we frankach szwajcarskich nie dlatego że był on stabilny, bo nigdy nie był, lecz dlatego że Szwajcarzy powiązali swoją walutę z Euro utrzymując go w niskim paśmie wahań 1,48-1, 58 CHF za Euro żeby nie tracić na wymianie handlowej z UE.

 

 

Gdyby szwajcarzy nie spóźnili się z interwencja w obronie kursu 1, 5 CHF za  Euro  który sami ustalili to uśredniając powinien wynosić 2, 78 zł (4, 1738Euro/PLN dzielony przez 1, 5 EURO/CHF = 2, 78 CHF/PLN) za franka szwajcarskiego przy obecnym kursie 4, 1738 złotego za Euro, a nie jak jest obecnie że płacimy za niego 3, 4781 (4, 1738Euro/PLN dzielony przez 1, 2 EURO/CHF = 3, 4781 CHF/PLN).

 Tak więc przez spóźnioną interwencje Szwajcarów płacimy za niego o 70 groszy więcej.

Saving the franc

Investors flocked to the safe haven franc following the 2008 financial crisis and subsequent global recession and eurozone crisis.

In October 2007, SFr1.67 bought a single euro but as this rate rapidly sank below the SFr1.50 mark, the price of Swiss goods sold abroad soared.

Faced with an uncontrollably appreciating franc that threatened deflation and harmed exporters and the domestic tourism industry, the central bank decided in 2009 to buy up large quantities of euros.

Foreign currency holdings rose from SFr47.5 billion in 2008 to just under SFr95 billion by the end of 2009.

A second buying spree in 2010 saw reserves escalate dramatically to SFr204 billion.

But the forex intervention came at a steep SFr26.5 billion loss, resulting in an overall loss of SFr19.2 billion for the central bank at the end of 2010.

With the franc threatening to hit parity with the euro in August 2011 (reaching SFr1.04 on August 11), the SNB starting printing more money in huge quantities (an extra SFr170 billion was pumped into the markets in two weeks).

The measure only partially helped the situation, forcing the SNB to announce on September 6 that it would react against the “massive overvaluation” of the franc by enforcing an exchange rate floor of SFr1.20 against the euro.

The central bank stated that it would “no longer tolerate” an exchange rate below this

 

Mocny Frank –Szwajcaria obawia się bankructwa!

 Dlaczego Szwajcarzy manipulują kursem swojej waluty do euro?

Ponad 50% jej PKB jest w strefie Euro, dlatego od zawsze manipulowali kursem utrzymując go w niskim paśmie wahań około 1, 5 CHF za euro i tak zostali przy swojej walucie tylko na papierze, a teraz przez spóźnioną interwencję całkowicie usztywnili kurs 1, 20-1, 22 franka za Euro, który do dziś nic się nie zmienił. Jeśli chodzi o kursy wszystkich walut do obu tych walut Euro czy frank szwajcarski to nie ma żadnej różnicy warunek kurs 1, 20 za Euro.

« powrót

Dodaj nowy komentarz


(...)Działa Pan na rynku finansowym ponad 11 lat. Na czym polega Pańska działalność? Jakiego rodzaju usługi oferuje pan swoim klientom?

Posiadam szeroki wachlarz usług, ale skupiam się na ogólnie pojętym, niezależnym doradztwie finansowym. Długoletnie doświadczenie pozwoliło mi na stworzenie kompleksowej oferty w zakresie finansów. Można w niej znaleźć usługę doradztwa inwestycyjnego, walutowego oraz kredytowego.
Oferuję pomoc w uzyskaniu kredytu i doradztwo w zakresie jego efektywnej spłaty. Jednocześnie jestem gotów podjąć się negocjacji z instytucjami finansowymi. Świadczę również konsultacje w dziedzinie zarządzania zgromadzonymi środkami finansowymi. Korzystając z moich porad można zyskać od kilku tysięcy do nawet wielu milionów złotych a
klienci coraz częściej to doceniają. Poddaję także szczegółowej analizie konkretne oferty, z którymi przychodzą do mnie klienci i pomagam w wyborze. W ostatnim okresie bardzo często mam do czynienia z klientami, którzy zaciągnęli kredyty czy pożyczki w których ukryte są bardzo wysokie koszty.....
"Mówisz Mosz "Czy powinniśmy jak najszybciej przyjąć euro? Adwersarzami są Sergiusz Najar (były wiceminister infrastruktury oraz spraw zagranicznych) oraz dr Bogusław Grabowski (były członek Rady Polityki Pieniężnej) Kurs 3,5 zł. za Euro najlepszy dla Polskiej gospodarki.( michalasman.bblog.pl)

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych