MICHAŁ ASMAN - Twój Osobisty Doradca Finansowy

Referencje


  www.michalasman.bblog.pl jest jednym z niewielu polecanych przez portal www.kupfranki.pl, który jest serwisem osób spłacających kredyty walutowe.

Fundusze to nie lokata

2015-07-08 14:32:10, komentarzy: 0

Inwestując w fundusze nie możesz biernie czekać przez cały rok na zysk, jak w przypadku lokat chyba, że są to fundusze pieniężne lub obligacji. Warto pilnować ruchów i dbać o swoje pieniądze. Jak pokazują liczne przykłady sporo inwestujących ma pretensje, że ich oszczędności na funduszach akcji spadły nawet o 30%-40%,  a winić powinni samych siebie, bo w porę nie dopilnowali swoich środków.  A przecież można było temu zapobiec. Wystarczyło przenieś środki jak mieliśmy je już po 4% spadku w fundusze obligacji i po kłopocie ( PATRZ WYKRES) przecież w każdym momencie trwania inwestycji można dokonać zamiany bądź konwersji z jednego typu funduszu na drugi .

W ostatnim czasie dostaję coraz więcej listów od ludzi, którzy źle zarządzają swoimi środkami zainwestowanymi w fundusze inwestycyjne. Pewien student napisał do mnie, że stracił dużo pieniędzy na funduszach akcji w które zainwestował w grudniu 2007 roku. Odkąd zaczęły się spadki na jego funduszu nic nie robił i biernie czekał na rozwój wydarzeń. W rezultacie stracił na spadkach w 2008 r. 40% swoich pieniędzy.

Wystarczyłoby, gdyby w porę zareagował i swoje pieniądze przenosił już po 3- 4% spadkach jak opisywałem powyżej na fundusz obligacji, który jest stabilniejszy i bezpieczniejszy w okresie spadków, by następnie: - w 2009r. w okresie wzrostów znów przeniósł w te same fundusze akcji, - w 2010, 2011 i 2012 znów w celu uniknięciu strat powinien przenosić  środki między funduszami, to zamiast straty miałby dziś drugie tyle, co zainwestował w 2007r. 

Jednym z lepszych był rok 2013 na którym w ciągu roku udało mi się uzyskać stopę zwrotu 30%, ale rok 2014 przez kryzys na Ukrainie oraz obecny 2015 przez Grecję jest ciężki przewidywalnie, chociaż gdybym nie zmieniał swoich sprawdzonych zasad w zarządzaniu na funduszach inwestycyjnych to od początku roku powinienem mieć na zarządzanych przez siebie funduszach około 25% zysku, a tak ma jak na razie tyle samo co na początku roku.

Brakuje nam podstawowej edukacji praktycznej o inwestowaniu, przez co wielu z nas porusza się po funduszach, jak dziecko we mgle.

 

 

Coraz niższe oprocentowanie lokat powoduje, że należy rozejrzeć się za nowymi formami oszczędzania i zarabiania. Receptą mogą być fundusze inwestycyjne. Warunek jest jeden albo trzeba się na nich znać albo powierzyć zarządzanie portfelem ekspertowi.

 Na typowej lokacie w ciągu roku można zarobić obecnie nie więcej niż 4%, nie niewiele więcej niż wynosi obecnie inflacja. Podobną wartość fundusze inwestycyjne dają zarobić w jeden miesiąc. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jak skutecznie inwestować korzystając z tego instrumentu. Brakuje nam podstawowej wiedzy praktycznej o inwestowaniu w funduszach , przez co wielu boi się w nich oszczędzać i wybiera lokatę.

Na co zwracam uwagę moim klientom przed podjęciem ważnych decyzji?

Po pierwsze: Należy posiadać konto w banku elektronicznym, które umożliwia dokonywanie operacji na jednostkach uczestnictwa w funduszach. Należy zwrócić uwagę na dostęp do rachunku inwestycyjnego, aby był całodobowy. Należy zwrócić uwagę czy bank daje nam możliwość wpływania samemu na typ funduszy inwestycyjnych jaki można nabyć. Najbardziej istotne jest żeby do niczego się nie zobowiązywać czyli mieć możliwość dokonywania wpłat i wypłaty zainwestowanych środków w dowolnym przez nas czasie. To znaczy ważne jest aby móc decydować kiedy chcemy wpłacać, a kiedy wypłacać nasze środki i nie mieć z tego powodu dodatkowych opłat. Ważne jest aby zwrócić uwagę czy konwersja z jednego typu funduszu na drugi jest bezpłatna czy nie.

Po drugie: Jeżeli nie masz pewności, co zrobić ze swoimi pieniędzmi lub jak zarządzać środkami w funduszach inwestycyjnych należy zwrócić się z prośbą o pomoc do eksperta. Chętnie podzielę się moim wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Sam od kilku lat pomagam kliku swoim znajomym w zarządzaniu ich oszczędności które trzymają w funduszach inwestycyjnych z dużą skutecznością.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


(...)Działa Pan na rynku finansowym ponad 11 lat. Na czym polega Pańska działalność? Jakiego rodzaju usługi oferuje pan swoim klientom?

Posiadam szeroki wachlarz usług, ale skupiam się na ogólnie pojętym, niezależnym doradztwie finansowym. Długoletnie doświadczenie pozwoliło mi na stworzenie kompleksowej oferty w zakresie finansów. Można w niej znaleźć usługę doradztwa inwestycyjnego, walutowego oraz kredytowego.
Oferuję pomoc w uzyskaniu kredytu i doradztwo w zakresie jego efektywnej spłaty. Jednocześnie jestem gotów podjąć się negocjacji z instytucjami finansowymi. Świadczę również konsultacje w dziedzinie zarządzania zgromadzonymi środkami finansowymi. Korzystając z moich porad można zyskać od kilku tysięcy do nawet wielu milionów złotych a
klienci coraz częściej to doceniają. Poddaję także szczegółowej analizie konkretne oferty, z którymi przychodzą do mnie klienci i pomagam w wyborze. W ostatnim okresie bardzo często mam do czynienia z klientami, którzy zaciągnęli kredyty czy pożyczki w których ukryte są bardzo wysokie koszty.....
"Mówisz Mosz "Czy powinniśmy jak najszybciej przyjąć euro? Adwersarzami są Sergiusz Najar (były wiceminister infrastruktury oraz spraw zagranicznych) oraz dr Bogusław Grabowski (były członek Rady Polityki Pieniężnej) Kurs 3,5 zł. za Euro najlepszy dla Polskiej gospodarki.( michalasman.bblog.pl)

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych